ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13956616
*
nr 1395 6616
Spegel
1800-tal, 65x31 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2021
kl 19:03:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/4 12:45:44
1
700 kr
3/5 18:30:38
2
800 kr
3/5 18:45:10
1
900 kr
3/5 18:45:58
2
1.000 kr
3/5 18:47:02
1
1.100 kr
3/5 18:49:21
2
1.200 kr
3/5 18:50:13
1
1.300 kr
3/5 18:52:00
2
1.400 kr
3/5 18:52:42
1
1.500 kr
3/5 18:54:09
2
1.600 kr
3/5 18:54:58
1
1.700 kr
3/5 18:57:35
2
1.800 kr
3/5 18:58:21
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 1395 6616
Spegel
1800-tal, 65x31 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/4 12:45:44 | 1 | 700 kr |
3/5 18:30:38 | 2 | 800 kr |
3/5 18:45:10 | 1 | 900 kr |
3/5 18:45:58 | 2 | 1.000 kr |
3/5 18:47:02 | 1 | 1.100 kr |
3/5 18:49:21 | 2 | 1.200 kr |
3/5 18:50:13 | 1 | 1.300 kr |
3/5 18:52:00 | 2 | 1.400 kr |
3/5 18:52:42 | 1 | 1.500 kr |
3/5 18:54:09 | 2 | 1.600 kr |
3/5 18:54:58 | 1 | 1.700 kr |
3/5 18:57:35 | 2 | 1.800 kr |
3/5 18:58:21 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23